Zoologická zahrada Děčín

Zoologickou zahradu v Děčíně založil Ludvík Grác v roce 1948 a zpřístupněna byla v roce 1949. Menší avšak velmi zajímavě řešená zoologická zahrada se nachází na vrchu Pastýřská stěna a obklopuje ji městský lesopark. V současnoti můžete navštívit i oddělenou expozici zoo v centru města, vzdálenou přibližně 700 metrů, Rajské ostrovy. Tady se setkáte s celkem čtyřmi částmi – korálový útes Réunion, mangrovové pobřeží Fidži, asijský tropický deštný prales Sulawesi a polopoušť karibských ostrovů Haiti. V expozicích se vám představí jednotliví zástupci zmíněných oblastí, například klaun očkatý, sklípkani, mořské korály, perutýn ohnivý nebo leguán. Na šesti hektarech zoo najdete rozmístěny výběhy a klece s mnoha druhy ptáků a zástupci savců. Oblíbeným zdejším cílem jsou medvědi grizzly. Uvidíte tady i klokany, koně, divoká prasata a jinou lesní zvěř, kozy, opice, papoušky, kachny, sovy, králíky, morčata, veverky, vlky a mnohé další kusy.

Děti na prvním místě

Celý areál je maximálně přizpůsoben dětským návštěvníkům – propojují ho naučné tabule a atrakce pro děti jako prolézačky, kolotoče. Nechybí pravidelné akce pro malé návštěvníky, kde se zabaví a zároveň poučí.

Ubytování Děčíně a přilehlém okolí

Plánujete-li zůstat déle, pak se podívejte na doporučené ubytování v Děčíně a blízkém okolí. Věřte, že se tu nudit nebudete…

Další zajímavosti v okolí pevnosti Königstein:

facebook twitter

Otevírací doba

Duben - říjen: od 9 do 18 hod
Listopad - březen: od 9 do 17 hod
24.12. a 31.12. je odpoledne zavřeno

Otevřeno je v uvedených časech denně. Poslední prohlídka začíná hodinu před zavírací dobou.

Vstupné

Dospělí: léto 10 €, zima 8 €
Zlevněné vstupné: léto 7 €, zima 6 €
Mini rodinné: léto 15 €, zima 13 €
Rodinné: léto 25 €, zima 21 €
Audio průvodce 3 €

Mini rodinné vstupné je určeno pro 1 dospělou osobu a max. 2 děti do 16 let. Rodinné vstupné může být zakoupeno pro 2 dospělé a max. 4 děti do 16 let.


Psi mají přístup do 9,5 ha rozlehlého areálu pevnosti povolen na vodítku, ne však do výstavních prostor!

Mohlo by Vás také zajímat:

Ubytování v okolí pevnosti Königstein

Nedaleko pevnosti Königstein se nachází národní park České Švýcarsko s nepřeberným množstvím turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Na turisticko informačním portálu o Českém Švýcarsku naleznete nejen širokou nabídku ubytování v Českém Švýcarsku, ale také různé tipy na výlet nebo za sportem.

Königstein - největší vojenská pevnost v Evropě