Bastei – perla Saského Švýcarska

Původně bylo Bastei obranným souborem se strmými skalami v okolí skalního hradu Neurathen. Skály na Bastei se pnou až ve 305 metrech nadmořské výšky.

bastei nemecko

Bastei je dominantou Saského Švýcarska a patří mezi nejnavštěvovanější místa v této části – leží něco kolem patnácti kilometrů od hraničního přechodu Hřensko – Schmilka, v sousedství lázeňského městečka Kurort Rathen. V regionu Bastei se nachází přírodní rezervace Naturschutzgebiet Bastei o rozloze okolo 800 ha. Hlavními atrakcemi na Bastei jsou velkolepé vyhlídky do přírody a na okolí řeky Labe. Byl zde postaven impozantní kamenný most Basteibrücke, který je zároveň úplně prvním turistickým evropským mostem o délce 76 m. Most se klene nad hlubokou propastí Mardertelle (Kuní jámou) a spojuje mezi sebou Bastei a skalní hrad Neurathen. Hrad Neurathen vznikl již ve 14. století a v současnosti si můžete prohlédnout jen zbytky skalních bloků, místnosti vytesané do skal, středověký katapult a vodní nádrž. Za vstupné 1,50 € si dále prohlídnete nálezy z místních vykopávek, převážně se středověkou keramikou. Zajímavý je i model původního skalního hradu Neurathen.

Více informací: www.bastei.cz

 

Další zajímavosti v okolí pevnosti Königstein:

facebook twitter

Otevírací doba

Duben - říjen: od 9 do 18 hod
Listopad - březen: od 9 do 17 hod
24.12. a 31.12. je odpoledne zavřeno

Otevřeno je v uvedených časech denně. Poslední prohlídka začíná hodinu před zavírací dobou.

Vstupné

Dospělí: léto 10 €, zima 8 €
Zlevněné vstupné: léto 7 €, zima 6 €
Mini rodinné: léto 15 €, zima 13 €
Rodinné: léto 25 €, zima 21 €
Audio průvodce 3 €

Mini rodinné vstupné je určeno pro 1 dospělou osobu a max. 2 děti do 16 let. Rodinné vstupné může být zakoupeno pro 2 dospělé a max. 4 děti do 16 let.


Psi mají přístup do 9,5 ha rozlehlého areálu pevnosti povolen na vodítku, ne však do výstavních prostor!

Mohlo by Vás také zajímat:

Ubytování v okolí pevnosti Königstein

Nedaleko pevnosti Königstein se nachází národní park České Švýcarsko s nepřeberným množstvím turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Na turisticko informačním portálu o Českém Švýcarsku naleznete nejen širokou nabídku ubytování v Českém Švýcarsku, ale také různé tipy na výlet nebo za sportem.

Königstein - největší vojenská pevnost v Evropě