Sněžník

Rozhlednu Děčínský Sněžník najdete několik kilometrů od města Děčín a patří do krajiny Labské pískovce.

rozhledna sneznik u decina

Sněžník je nevyšší stolovou horou v naší republice a leží v nadmořské výšce 723 m. Kamenná rozhledna stejného jména tady vznikla v roce 1864 a je vysoká 33 m. Původně se jednalo o trigonometrickou věž prvního řádu, vybudovanou pro potřeby zeměměřičů ze Saska, Rakouska a Pruska. Vše nechal postavit František Antonín Thun. Ale ani na začátku nechyběl zájem ze strany turistů, kteří se sem každoročně vypravují v hojném počtu nejen za přírodními krásami, rozhlednou, ale i na tradiční závody psích spřežení. Na rozhlednu musíte vystoupat 153 schodů a spatříte z ní Labské pískovce, Českosaské Švýcarsko, Lužické hory, České středohoří, Tiské stěny, hřebeny Krušných hor, Ještěd, stolové hory v Německu, údolí Labe. Zajímavostí je, že zde jedinečně proudí vzduch. Pomocí stoupavých termických proudů okolo stolové hory se míchají proudy vzduchu až od Severního moře a díky příznivým účinkům se zdejší místo nazývá také „Větrné lázně“. Více infromací o rozhledně Sněžník

 

 

Další zajímavosti v okolí pevnosti Königstein:

facebook twitter

Otevírací doba

Duben - říjen: od 9 do 18 hod
Listopad - březen: od 9 do 17 hod
24.12. a 31.12. je odpoledne zavřeno

Otevřeno je v uvedených časech denně. Poslední prohlídka začíná hodinu před zavírací dobou.

Vstupné

Dospělí: léto 10 €, zima 8 €
Zlevněné vstupné: léto 7 €, zima 6 €
Mini rodinné: léto 15 €, zima 13 €
Rodinné: léto 25 €, zima 21 €
Audio průvodce 3 €

Mini rodinné vstupné je určeno pro 1 dospělou osobu a max. 2 děti do 16 let. Rodinné vstupné může být zakoupeno pro 2 dospělé a max. 4 děti do 16 let.


Psi mají přístup do 9,5 ha rozlehlého areálu pevnosti povolen na vodítku, ne však do výstavních prostor!

Mohlo by Vás také zajímat:

Ubytování v okolí pevnosti Königstein

Nedaleko pevnosti Königstein se nachází národní park České Švýcarsko s nepřeberným množstvím turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Na turisticko informačním portálu o Českém Švýcarsku naleznete nejen širokou nabídku ubytování v Českém Švýcarsku, ale také různé tipy na výlet nebo za sportem.

Königstein - největší vojenská pevnost v Evropě