Drážďany

Hlavní město spolkové země Sasko najdete přibližně 40 km na sever od českých hranic a můžete tady navštívit mnohé kulturní a historické památky. Prvním velelákadlem v Drážďanech je barokní galerie Zwinger, kde najdete obsáhlé umělecké sbírky, sbírku porcelánu a zbrojnici. Ve slohu baroka je postavena i budova opery, kam se dostanete z galerie Zwinger. Blízko uvidíte barokní kostel Frauenkirche, který byl zničen při bombardování za druhé světové války a nedávno restaurovaný zámek s barokním kabinetem, kde se také nachází sbírka kuriozit saského vládce Augusta II. Adventní čas je proslulý tradičními vánočními trhy Drážďany, kde seženete tradiční vánoční štolu a můžete se podívat na čtrnáct metrů vysokou vánoční pyramidu nebo bohatě ozdobené jedle. Drážďany mají i velkou zoologickou zahradu a botanickou zahradu. Pro děti a dospělé je dále zajímavá technická sbírka „Svět dobrodružné matematiky“, kde se na ploše tisíc metrů čtverečních seznámíte s přibližně stovkou experimentů. Drážďany mají více jak tři stovky mostů a mostků. V počtu přes tři stovky se v Drážďanech vyskytují také různé kašny a vodní hry, nejčastěji v barokním a secesním stylu. Nejstarší dochovaná studna se jmenuje Queckbrunnen a podávat se na ni můžete na konci ulice Theaterstrasse, za divadlem, cca padesát metrů na levou stranu.

Další zajímavosti v okolí pevnosti Königstein:

facebook twitter

Otevírací doba

Duben - říjen: od 9 do 18 hod
Listopad - březen: od 9 do 17 hod
24.12. a 31.12. je odpoledne zavřeno

Otevřeno je v uvedených časech denně. Poslední prohlídka začíná hodinu před zavírací dobou.

Vstupné

Dospělí: léto 10 €, zima 8 €
Zlevněné vstupné: léto 7 €, zima 6 €
Mini rodinné: léto 15 €, zima 13 €
Rodinné: léto 25 €, zima 21 €
Audio průvodce 3 €

Mini rodinné vstupné je určeno pro 1 dospělou osobu a max. 2 děti do 16 let. Rodinné vstupné může být zakoupeno pro 2 dospělé a max. 4 děti do 16 let.


Psi mají přístup do 9,5 ha rozlehlého areálu pevnosti povolen na vodítku, ne však do výstavních prostor!

Mohlo by Vás také zajímat:

Ubytování v okolí pevnosti Königstein

Nedaleko pevnosti Königstein se nachází národní park České Švýcarsko s nepřeberným množstvím turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Na turisticko informačním portálu o Českém Švýcarsku naleznete nejen širokou nabídku ubytování v Českém Švýcarsku, ale také různé tipy na výlet nebo za sportem.

Königstein - největší vojenská pevnost v Evropě