Tiské stěny

Skalní bludiště Tiské stěny najdete v severních Čechách na okraji Labských pískovců. Dosahují výšky až 613 metrů. Nádherná krajina vás doslova očaruje a ve skalním městě nezabloudíte díky dobře značeným cestám. Mají tady dva prohlídkové okruhy po Velkých a Malých stěnách. Ještě v 19. století byste ale na zdejším místě klidně zabloudit mohli, protože šlo o divoký labyrint, kam se jen tak někdo neodvážil vstoupit. Každá skála má číslo a své jméno. K zajímavým názvům pro skály náleží například Gotická brána, Kazatelna, Herkules, Žabí korunka, Kravín, Lenoška, Napoleonova bota, Mumie, Tančící medvěd, Jeskyně oblud, Pašerácký batoh nebo Cikánský tábor. Od roku 1908 se sem vypravují i horolezci a místo je k lezení na skály velmi oblíbené. Přírodní krása s mnoha sloupy, věžemi, roklemi, stěnami, převisy, jeskyněmi a skalními hřiby vytváří skalní chodby a městečko obývají hlavně krkavci, poštolky a rehkové. Z rostlinné říše tady najdete hlavně pokroucené břízy a nízké borovice. Obě prohlídkové trasy propojuje naučná stezka označená bílým čtvercem s úhlopříčným zeleným pruhem se sedmi informativními zastávkami.

Další zajímavosti v okolí pevnosti Königstein:

facebook twitter

Otevírací doba

Duben - říjen: od 9 do 18 hod
Listopad - březen: od 9 do 17 hod
24.12. a 31.12. je odpoledne zavřeno

Otevřeno je v uvedených časech denně. Poslední prohlídka začíná hodinu před zavírací dobou.

Vstupné

Dospělí: léto 10 €, zima 8 €
Zlevněné vstupné: léto 7 €, zima 6 €
Mini rodinné: léto 15 €, zima 13 €
Rodinné: léto 25 €, zima 21 €
Audio průvodce 3 €

Mini rodinné vstupné je určeno pro 1 dospělou osobu a max. 2 děti do 16 let. Rodinné vstupné může být zakoupeno pro 2 dospělé a max. 4 děti do 16 let.


Psi mají přístup do 9,5 ha rozlehlého areálu pevnosti povolen na vodítku, ne však do výstavních prostor!

Mohlo by Vás také zajímat:

Ubytování v okolí pevnosti Königstein

Nedaleko pevnosti Königstein se nachází národní park České Švýcarsko s nepřeberným množstvím turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Na turisticko informačním portálu o Českém Švýcarsku naleznete nejen širokou nabídku ubytování v Českém Švýcarsku, ale také různé tipy na výlet nebo za sportem.

Königstein - největší vojenská pevnost v Evropě