Turistická trasa Kurort Gohrisch – Weißig

Kurort Gohrisch – Jagdsteig – Pfaffendorf – Pfaffensteinweg – Quirl – Pfaffendorf – Latzweg – pevnost Königstein – Eselswiese – Kanonenweg – Thürmsdorf – Eulensteine – Weißig

Popis trasy: Cestu začněte na Muselweg v Kurort Gohrischu a pokračujte na Jagdsteig, Königsweg, Alter Schulweg až do Pfaffendorfu, vesnice, která získala své jméno díky kněžím v Königsteinu. Dnes je městskou částí Königsteinu. Budete pokračovat dále na Pfaffensteinweg, Nadelöhr, Pfaffenstein a Klammweg. Pfaffenstein je hora o výšce 428 metrů a najdete tady spoustu krásného – skvělé vyhlídky, rokle, stupačky, jeskyně, stolovou horu. Jestliže máte čas navíc, odbočte ke skalní jehle Barbarine, s níž se pojí pověst o panně Barbarine, která šla na sběr lesních plodů místo do kostela a matka dceru zaklela v kámen. Další cestou se dostanete ke stolové hoře Quirl s největší vrcholovou plošinou a mnoha známými jeskyněmi – Diebshöhle alias Zlodějská jeskyně je největší v Saském Švýcarsku. Následuje rozsáhlá pevnost Königstein a poté zámek, mauzoleum a cíl Weißig.

Délka trasy: Celkem ujdete přibližně patnáct kilometrů

Další turistické a cyklistické trasy:

facebook twitter

Otevírací doba

Duben - říjen: od 9 do 18 hod
Listopad - březen: od 9 do 17 hod
24.12. a 31.12. je odpoledne zavřeno

Otevřeno je v uvedených časech denně. Poslední prohlídka začíná hodinu před zavírací dobou.

Vstupné

Dospělí: léto 10 €, zima 8 €
Zlevněné vstupné: léto 7 €, zima 6 €
Mini rodinné: léto 15 €, zima 13 €
Rodinné: léto 25 €, zima 21 €
Audio průvodce 3 €

Mini rodinné vstupné je určeno pro 1 dospělou osobu a max. 2 děti do 16 let. Rodinné vstupné může být zakoupeno pro 2 dospělé a max. 4 děti do 16 let.


Psi mají přístup do 9,5 ha rozlehlého areálu pevnosti povolen na vodítku, ne však do výstavních prostor!

Mohlo by Vás také zajímat:

Ubytování v okolí pevnosti Königstein

Nedaleko pevnosti Königstein se nachází národní park České Švýcarsko s nepřeberným množstvím turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Na turisticko informačním portálu o Českém Švýcarsku naleznete nejen širokou nabídku ubytování v Českém Švýcarsku, ale také různé tipy na výlet nebo za sportem.

Königstein - největší vojenská pevnost v Evropě