Dálkový pochod E3

Bad Gottleuba – Bahratal – Bieletal – Leupoldishein – pevnost Königstein – Lilienstein – Kurort Rathen – Bastei – Rathewalde – Hohburkendorfer Rundblick – Hohnstein – Brand – Tiefer Grund – Sebnitztal – Kirnitzschtal – Ostrau – Schrammsteine – Schrammsteinaussicht – Schrammsteingratweg – Grosser Winterberg – Schmilka – Herrnskretschen

Popis trasy: Zajímavá trasa Saské Švýcarsko vás provede zajímavými lokalitami křížem krážem Labskými pískovci. Trasa je velmi náročná, protože se střídají úseky chození nahoru a dolů. Cesta začíná v Bad Gottleuba a vy se podíváte nejen na pevnost Königstein, ale i na zajímavý Hohburkersdorfův okružní výhled a na výhled ze Schrammsteinaussichtu. Cesta končí na hraničním přechodu Herrnskretschen.

Další turistické a cyklistické trasy:

facebook twitter

Otevírací doba

Duben - říjen: od 9 do 18 hod
Listopad - březen: od 9 do 17 hod
24.12. a 31.12. je odpoledne zavřeno

Otevřeno je v uvedených časech denně. Poslední prohlídka začíná hodinu před zavírací dobou.

Vstupné

Dospělí: léto 10 €, zima 8 €
Zlevněné vstupné: léto 7 €, zima 6 €
Mini rodinné: léto 15 €, zima 13 €
Rodinné: léto 25 €, zima 21 €
Audio průvodce 3 €

Mini rodinné vstupné je určeno pro 1 dospělou osobu a max. 2 děti do 16 let. Rodinné vstupné může být zakoupeno pro 2 dospělé a max. 4 děti do 16 let.


Psi mají přístup do 9,5 ha rozlehlého areálu pevnosti povolen na vodítku, ne však do výstavních prostor!

Mohlo by Vás také zajímat:

Ubytování v okolí pevnosti Königstein

Nedaleko pevnosti Königstein se nachází národní park České Švýcarsko s nepřeberným množstvím turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Na turisticko informačním portálu o Českém Švýcarsku naleznete nejen širokou nabídku ubytování v Českém Švýcarsku, ale také různé tipy na výlet nebo za sportem.

Königstein - největší vojenská pevnost v Evropě